Kościół św. Pawła Apostoła w Nowym Bytomiu to okazała neoromańska budowla z elementami stylu bizantyjskiego, usytuowana przy pl. Jana Pawła II. Wybudowano ją w latach 1911–1912 według projektu Johannesa Franziskusa Klompa. Uwagę zwraca potężna wieża zwieńczona kopułą oraz bogate dekoracje rzeźbiarskie. Przed wejściem na cokołach ustawiono figury św. Floriana i św. Barbary, a w portalu rzeźby lwów. Obok znajduje się plebania.
- Szczegóły
- Odsłony: 49