EWANGELICKI

Cmentarz ewangelicki przy ulicy Smutnej został założony w 1894 roku. Najstarsze pochówki pochodzą z XIX wieku. Znajdują się tu grobowce rodzin znanych sosnowieckich przemysłowców m.in. okazałe mauzoleum rodziny Dietlów i grobowiec Meyerholdów. Nekropola jest ogrodzona murem i graniczy z cmentarzem prawosławnym.

 

PRAWOSŁAWNY

Cmentarz prawosławny jest zlokalizowany przy ulicy Smutnej. Założony został w 1894 roku. Graniczy z cmentarzami ewangelickim i rzymsko-katolickim. Należy do parafii pw. św. św. Wiery, Nadziei i Luby oraz matki ich Zofii wSonowcu.

 

RZYMSKOKATOLICKI

Cmentarz rzymskokatolicki przy ul. Smutnej powstał w końcu XIX wieku. Należy do parafii Niepokalanego Poczęcia NMP. W jego środkowej części znajduje się Mauzoleum Braci Ślązaków. W pobliżu jest zbiorowa mogiła zakonnic. W wielu miejscach zlokalizowane są okazałe grobowce rodzinne. Są też mogiły zbiorowe Polaków rozstrzelanych podczas II wojny światowej.

 

ŻYDOWSKI

Cmentarz usytuowany jest przy ulicy Gospodarczej. Ogrodzony murem graniczy z cmentarzem rzymskokatolickim. Był niszczony podczas II wojny światowej oraz w czasach późniejszych. Nagrobki są dosyć zróżnicowane. Pochowano tu m.in. znanych sosnowieckich przedsiębiorców i działaczy gminy żydowskiej.

W pobliżu wejścia znajduje się pomnik upamiętniający ofiary Holocaustu.